Little Dhampir
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum o sagi knjiga Vampirska Akademija.


You are not connected. Please login or register

Pisanje tema

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

1Pisanje tema Empty Pisanje tema ned stu 27, 2011 6:49 pm

~Death Ripper~

~Death Ripper~

Ovaj RPG nije kao i svi ostali, i ova tema najbolje objasnjava u cemu je u stvari rec. U ovom RPG-u cilj je da pisete. Treba da ima dugacke postove, pune opisa i osecanja iz perspektive vaseg lika.

1.Otvaranje teme
Kako otvoriti temu? Prvo, zapamtite ovo, postoje 4 vrste tema:
-otvorena (tema koju najcesce kontrolisu moderatori i kojoj mogu da pristupe svi na toj lokaciji
-zatvorena (donekle razradjena otvorena tema kojoj ne moze da pristupi niko sem onih koji su vec pisali u njoj)
-sa odredjenom osobom (tema u kojoj pisu dve ili tri osobe, ponekad i moderator, u cijem je naslovu navedeno koje osobe)
-solo (teme u kojima pise samo jedan clan i ponekad moderator

Za svaki od ove cetiri vrste tema postoji nacin da sa napise naslov.
-otvorena:
Kod:
Naziv teme (otvorena)
-zatvorena
Kod:
Naziv teme (zatvorena)
-sa odredjenom osobom (u temi su X, Y i Z, X otvara temu
Kod:
Naziv teme (Y, Z)
-solo
Kod:
Naziv teme (solo)

Postoji specijalna vrsta teme, osvrt. To je secanje na nesto sto se dogodilo pre trenutne sezone, secanje lika ili likova. Ta tema se otvara isto kao i ove gore, samo sto se dodaje
Kod:
[Osvrt]
na pocetku, pre naziva teme.

Nakon sto upisete naslov i otvorite temu ono sto trebate upisati iznad svog prvog posta je:
Kod:
Datum:
Lokacija:
Ta dva su obavezna. Mozete dodati i vreme ili nesto drugo sto vam padne na pamet, ali ta dva su obavezna.

2.Pisanje posta
Nakon sto ste otvorili temu sledi pisanje posta. Evo nekoliko pravila:

-pise se u trecem licu
NE: "Otvorio sam vrata i usao u ucionicu, ne obracajuci paznju na nastavnika nervoznog zbog kasnjenja."
VEC: "X je otvorio vrata i usao u ucionicu ne obracajuci paznju na nastavnika nervoznog zbog kasnjenja."

-misli koje zelite da pisete u prvom licu iskosite
NE: "On se sakrio iza ugla. Videce me, pomislio je."
VEC: "On se sakrio iza ugla. Videce me, pomislio je."

-ono sto vas lik govori boldirajte
NE: "Znao je da ce tako biti. "Jesam li ti lepo rekao?""
VEC: "Znao je da ce tako biti. "Jesam li ti lepo rekao?""

-ukoliko kontrolisete nekog NPC-ja koristite boju za njegov tekst

3.Kraj teme
Tema je zavrsena kada clanovi tako kazu ili ako je otvorena kada moderator odredi. Na kraju teme moderator pise za svakog clana koji je ucestvovao u istoj broj osvojenih poena iz sposobnosti i stecena iskustva.

[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.